رسام فرتاک پل موفقیت شماست

کارآفرینی

مشاوره و راهنمایی کارآفرینی

از نظر برخی اقتصاددانان، کارآفرین کسی است که در صورت احتمال کسب سود بالا، حاضر به انجام ریسک و سرمایه‌گذاری می‌شود. برخی دیگر بر این باورند که کارآفرین کسی است که بتواند از نوآوری‌های خود کسب درآمد نماید. با این حال، تعدادی دیگر فکر می‌کنند که کارآفرینان کسانی هستند که کالاها و فرآیندهایی را توسعه می‌دهند که در حال حاضر در بازار موجود نیست. تمامی این تعاریف، تا حدی صحیح هستند، اما به تنهایی مفهوم کارآفرینی را پوشش نمی‌دهند.

قرن بیستم به‌عنوان قرن کارآفرینی نام‌گذاری شد و اقدامات فراوانی در جهان برای توسعۀ کارآفرینی انجام شد. چراکه کارآفرینی به‌عنوان موتور محرک اقتصاد و پیشرفت جامعه در نظر گرفته‌شده بود. در ایران نیز این فعالیت‌ها در وزارتخانه‌های مختلفی پیگیری شد ازجمله وزارت علوم در دهۀ گذشته با تشکیل دبیرخانۀ “کاراد” مأمور گسترش کارآفرینی در میان دانشگاه‌های کل کشور شد.

امتیاز و رتبه ایران با توجه به زیرشاخص های سرمایه انسانی

برنامه ریزی کسب و کار و استراتژی
اگر بخواهیم بطور خیلی خلاصه مدیریت استراتژیک را تعریف کنیم باید بگوییم مدیریت استراتژیک مجموعه تصمیم ها و اقدامات مدیریتی است که عملکرد بلند مدت یک شرکت را تعیین می کند.مدیریت استراتژیک عبارت است از بررسی محیطی (هم محیط خارجی و هم محیط داخلی) تدوین استراتژی، اجرای استراتژی، ارزیابی و کنترل. بنابراین مدیریت استراتژیک بر نظارت و ارزیابی بر فرصت ها و تهدیدهای خارجی در سایه توجه به نقاط قوت و ضعف یک شرکت تأکید دارد.

اصطلاحات کلیدی مفهموم مشوره کسب و کار

از ما بخواهید

تهیه و طراحی کسب و کار
مشاوره و راه اندازی کسب و کار
شتاب به ایده های کسب و کار
تهیه (Bp,Mp) برای کارآفرینان
عارضه یابی سازمانی تحلیل محیطی و تدوین بسته
ارائه بسته های پیشنهادی برای افزایش کیفیت و تولید

انواع کارآفرینی :

همانطور که در بالا ذکر شد کارآفرین کسی است که با شناخت فرصت‌های محیطی و با بهره گیری مناسب از منابع بتواند در شرایط پر ابهام و خطرآمیز به ابتکارات و نوآوری‌ها و ایجاد کسب و کارهای جدید دست بزند. برای آشنایی بیشتر با شغل‌های پردارمد آینده لینک زیر را مطالعه کنید.
شغل های پرطرفدار آینده چیست؟

کارآفرین خدماتی

این کارآفرین از طریق ایجاد خدمات که باعث تسهیل امورات مردم شده و ایجاد ارزش افزوده میکند خطاب میشود.

کارآفرین تولیدی

این کارآفرین از طریق ایجاد خطوط تولید جهت تامین نیاز های جامعه اقدام به کارآفرینی میکند.

چهار کارآفرین برتر در جوامع

وسپر معتقد است کسب‌وکاری که بتواند پنج نفر را مشغول به کار کند و ارزش بالای اقتصادی ایجاد کند نسبت به شرکتی که هزاران نفر را به استخدام خود در آورده باشد ولی نتواند ارزشی ایجاد کند به کارآفرینی بیشتر نزدیک است.

در واقع او تفاوت بسیار زیادی بین کارآفرینی و شغل آفرینی قائل است. از نظر وسپر کارآفرینان افرادی هستند که رقابت را افزایش می دهند، به دنبال فرصت‌های مناسبی هستند تا در محیط بازار نیازهای برآورده نشده را برآورده کنند، عقاید جدیدی را خلق و اجرا نمایند.

کارآفرینی تولیدی
چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای.
کارآفرینی اجتماعی
شما می توانید از خدمات ما در تلفن همراه با نصب از فروشگاه نرم افزار استفاده کنید.
کارآفرینی تجاری
تیم پشتیبانی ما همه کارشناسان حرفه ای در امور مالی و مدیریت ریسک بحران اقتصادی هستند.
کارآفرینی اداری
تبادل می تواند بلافاصله بدون هیچ گونه تاخیر بین بازارهای انجام شود.شرایط فعلی تکنولوژی.